איך עסק נולד?

שרונה סגל. אמא לסטודיו Plus One.

 "סטודיו שעושה בדיוק את מה שאני הייתי רוצה שיהיה בסביבתי כשאני הייתי הרה ועם תינוק חדש".

שם: שרונה סגל
שם העסק: סטודיו Plus one
תחום: הריון-לידה-הורות.
נוסד בשנת: הסטודיו הוקם השנה (2018), בגלגולו הקודם היה "סטודיו הופ'לה" 
סטודיו בייתי לאחר לידה והוא הוקם בשנת 2013.
תיאור הפעילות של העסק: סטודיו מבטן עד גיל 5.
החל מקורסי הכנה ללידה ויוגה הריון, דרך סדנאות לאמהות ותינוקות לאחר הלידה, שיעורי יוגה ופילאטיס לאחר לידה עם התינוקות, הרצאות העשרה ומפגשים חברתיים, דרך פעילויות מוזיקה ושעות סיפור עד גיל 5 ועד הרצאות ערב, קורסי החייאת תינוקות והדרכות הורות במגוון נושאים.

כך הכל התחיל:
כשיונתן נולד, שמעתי על פעילויות וסדנאות עם תינוקות, וחשבתי לעצמי, זה לא בדיוק "הקטע שלי". אך חברה שילדה יחד איתי משכה אותי "דיי בכוח" לסדנת ליווי התפתחותי. ואז הבנתי. תוך כדי הסדנה, הייתה לי איזו "הארה", מה זה עושה לי ולו. הבנתי שלהתפתח זו עבודה קשה. להתאקלם במקום חדש (העולם כאילו..?!) זה ממש לא פשוט – ועוד לתל אביב הסואנת ונטולת החנייה… והחלטתי שזה כל כך מעניין ומסקרן אותי, שאני רוצה ללמוד את זה! עזבתי את המשרה הבכירה שלי בעולם ההיי-טק, והלכתי ללמוד בדיאדה שני קורסים: "קורס הנחית סדנאות ליווי התפתחותי" ו- "קורס הנחית סדנאות עיסוי תינוקות ובייבי יוגה". זה מה שאני עושה כיום ואני שמחה להגיד שאני מאוהבת בעבודה שלי.
ידעתי שאני תוך 5 שנים הולכת לפתוח סטודיו אינטימי, נעים, ותוכן איכותי ביותר. סטודיו שעושה בדיוק את מה שאני הייתי רוצה שיהיה בסביבתי כשאני הייתי הרה ועם תינוק חדש. ואכן – תוך פחות מחמש שנים – נפתח סטודיו +one.

הערכים שעומדים בבסיס העסק שלי:
הנאה ושחרור.
ידע ובטחון, התומכים באינסטינקט האימהי ומלווים אותו
קהילתיות, חברות וחוסר שיפוטיות. תהיי האמא שאת רוצה ורואה לנכון. אנחנו איתך.

העצה הטובה ביותר שקיבלתי:
פשוט תהיי את. את טובה במה שאת עושה- אז פשוט תהיי את. הערכים של העסק שלי – הם הערכים שלי כלפי העולם, כלפי ילדיי, כלפי עצמי. וזה מה שאני רוצה להפיץ החוצה ולהעניק את הערכים האלו ללקוחותיי מתוך החוויה שלהן בסטודיו. 

ההשראה שלי:
זו תהיה קלישאה אם אגיד הבן שלי?? 
האמת שזה שילוב של שתי חוויות מחופשת הלידה: מצד אחד דיאדה ומצד שני חוויה אצל מדריכת התפתחות בביתה בקרית אונו. הבנתי שם משהו על האמצע שבין הדברים ואת זה חיפשתי להקים, ובהכי פיין שאני יכולה.

הדברים הקטנים שעושים לי את היום:
הודעה מלקוחה שהצליחה לעשות אתמול בערב 20 דקות עיסוי לתינוקת שלה, ולאחר מכן התינוקת ישנה כמעט כל הלילה…או הודעה על תינוק שביום שאחרי מפגש פרטני פתאום מתהפך או זוחל והוריו ציפו לזה וחיכו לזה הרבה זמן… אסמסים או ממש לייב בסטודיו, של הצלחה או שיפור או אפילו הקלה – עושים לי את זה.
גם שוקולד טעים באמצע היום. או מאפה פחמימתי מוגזם. והריח של הקטנטנים…


טיפים חשובים לאמא שחולמת להקים מיזם עצמאי:
זה קשה. ונכון שקשה יש בלחם אבל גם אותו אוכלים, אז זה אפשרי.

תחשבי טוב לאיזה מסלול את הולכת. אם את הולכת על מסלול בו את כל אחר הצהריים עם הילדים בבית ובכיף, את כנראה הולכת על מסלול העוסק הפטור, עם גבול שעות עבודה ברור ומוגבל ויחד עם זאת גבול הכנסות מוגדר מאוד. חשוב להגדיר את זה, כי אם אין הבנה של זה מראש – נוצר תסכול של "אני צריכה עוד עבודה, מה אני מוכנה לעשות בשביל עוד עבודה, לוקחת בכל מחיר, האם להמשיך או לסגור את העסק.." וכל מיני שאלות יומיומיות אגב, קשות על הציפייה שלי מהעסק.
אין דבר כזה "אני לא מבינה בשיווק, אני לא מבינה בפיסבוק….". את לא חייבת להיות ספצית בהכל, ואת לא חייבת להיות "טובה" בהכל. אבל את חייבת להכיר. את חייבת ללמוד. זה חלק מהעסק, זה חלק מהחמאה שעל בסיס העסק שלך ולשם העולם הולך. גם ידע קל, קורסים קצרים במעו"ף שפותחים את העיניים ונותנים רקע זה מספיק.

ועוד קצת טיפים:
תפארי את עצמך – אל תכפישי אחרים. שתפי פעולה עם הרבה – לא עם כל אחד. תנהלי את המספרים והחשבונות והאקסלים שלך בעצמך. שליטה בעסק היא שליטה במספרים. קשה לך? לכי ללמוד את זה. וחייכי הכל לטובה – יש ימים קשים. יש תקופות שאין לקוחות, יבש, אין הכנסה, את מתחילה לתהות אם את עושה את הדבר הנכון? הכל לטובה. יש גלים. בסוף זה קורה. נצלי את תקופות "היובש" ללמידה, לשדרוג העסק, לפיתוח שלו. ואם את מגיעה להחלטה שאת צריכה "לחשב מסלול מחדש" זה נהדר. את תדייקי את עצמך עוד יותר, תהיי טובה יותר ותצליחי יותר במסלול החדש. הכל טוב.
יחד עם כל מה שנאמר מעלה, לקחת עזרה איפה שצריך,לשלם על כלים שמקלים… לא ללכת לאיבוד בכאוס ולמצוא את הדרך עם אנשים וכלים תומכים.

האני מאמין שלי:
אני עושה את מה שאני עושה כי אני מבינה שיש המון סוגי אמהות, סוגי הורות, תפיסות עולם, ואני מרגישה שחסר מקום שיכול מצד אחד לחבר את כולם יחד, ומצד שני לתת לכל אחת את מה שמעניין אותה לפי תפיסותיה ולכל אם להתנהל ולהיות האם שהיא רואה לנכון לעצמה, לתינוק שלה ולמשפחתה ככלל. אני רוצה להעניק לאמהות ולאמהות בדרך, רשת בטחון כבר מתחילת הדרך.
לאפשר לכל אם לקבל את המידע, הכלים, החוגים והחוויות המתאימים לה – ללא שיפוטיות, ללא ביקורתיות. לאפשר לאמא להיות מי שהיא מרגישה שהיא רוצה להיות, ולהעניק לה את כל המעטפת הדרושה לשם כך.

החלום שלי לחמש שנים הקרובות: 
בטווח הקצר, תוך שנה להגיע לסטודיו רווחי ויציב, שמאפשר לי להמשיך ולפתח את עצמי אישית בתחומים נוספים (סוד). ובמקביל לפתוח עוד פלוס אחד לפחות (החלום באמת באמת? זה שניים) בארץ.